Przetłumacz stronę

Nawigacja
OFERTA ZNAKARSKA
TURYSTYKA = SZLAKI ?
KONCEPCJA SZLAKU
PROJEKT SZLAKU
UZGODNIENIA
OZNAKOWANIE
INFORMACJA
CENNIK PRAC
REALIZACJE
NASZA KADRA

NASZ SERWIS
NASZA ODZNAKA
WYSZUKIWARKA
Regulamin serwisu
Historia i misja
O Autorach
Dołącz do nas
Partnerzy i wsparcie
Darowizna
Kontakt z serwisem
Dane teleadresowe
Turystyczne linki

NASZE SZLAKI
OGÓLNY SPIS SZLAKÓW
FORUM DYSKUSYJNE
Pobieralnia plików
Galeria zdjęć
Oznaczenia szlaków
Co to jest szlak
Historia szlaków

SZLAKI PIESZE
Szlaki piesze krajowe
Szlaki nordic walking
Szlaki spacerowe
Szlaki tematyczne
Szlaki miejskie

SZLAKI ROWEROWE
Szlaki krajowe
Inne szlaki

MIĘDZYNARODOWE
Szlaki piesze
Szlaki rowerowe
Droga Św Jakuba
Inne

INNE SZLAKI I TRASY
Szlaki wodne
Szlaki konne
Trasy rowerowy
Trasy motorowe
Trasy biegowe
Trasy narciarskie
Trasy rekreacyjne

ARTYKUŁY TURYSTYCZNE
Ciekawe obiekty
Nasze wyprawy
Inne
Informacja Turystyczna
ZACHODNIOPOMORSKIENajlepsze mapy GPS do Garminów

Ostatnie artykuły
ODZNAKA TURYSTYCZNA ...
P-N-ZGL-130, niebies...
R-N-ZSW/ZKA-013 nieb...
P-N-ZSW/ZKA-108 (PTT...
P-S-ZKA-129, czarny ...
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Aktualnie online
Gości online: 5

Użytkowników online: 0

Łącznie użytkowników: 219
Najnowszy użytkownik: Andrzejpa
Polecane
INTERNETOWY SKLEP TURYSTYCZNY

Szukasz sprzętu turystycznego w dobrej cenie ? Zapraszamy do naszej Składnicy Turystycznej. W ofercie wszystko co potrzebne na wypad, biwak, wycieczkę .... Oferujemy sprzęt renomowanych marek outdoor-owych od sprzętu kuchennego, poprzez biwakowy, po liofilizaty. Sprzedajemy między innymi następujące marki; Optimus, Rockland, GSIOUTDOOR, Moraknive, Meteor, Kingcamp, Easycamp, Campingaz i inne.

Sklep turystyczny "SkładnicaTurystyczna.pl"

Powitanie

Wiking Szczecin wita w Zachodniopomorskiej Bazie Szlaków Turystycznych.

Na stronie znajdziecie opisy, zdjęcia i schematy znakowanych szlaków turystycznych pieszych, rowerowych, kajakowych, konnych, ścieżek spacerowych, edukacyjnych itp.. Materiały opracowane są na bazie prac i wiedzy własnej ekipy Wikinga Szczecin z wykorzystaniem pomiarów GPS Garmin oraz źródeł wymienionych w stopce. Tworzone również są przez Użytkowników publikujących lub nadsyłających do nas swoje materiały. Nasz serwis powstał dzięki wsparciu finansowemu Samorządu Województwa Zachodniopomorskiego w latach 2008-2012 oraz przy nakładzie finansowym i zaangażowaniu wolontariackim Wikinga-Szczecin, oraz Centrum Edukacji i Turystyki "Wiking" w Szczecinie. Strona jest w ciągłej rozbudowie i aktualizacji bazy szlaków. Czekamy na informacje od Was użytkowników, jak i samorządów oraz instytucji utrzymujących szlaki. Materiały zamieszczone w serwisie można wykorzystywać na ogólnych zasadach wynikających z prawa autorskiego - patrz regulamin.

Jako, że zauważamy coraz częściej kradzież naszych danych, informujemy, że posiadamy swoje własne ukryte błędy w przebiegach szlaku, nie mające wpływu na pokonanie szlaku, a łatwe do odnalezienia. Monitorujemy na bieżąco wydawane mapy jak i publikowanie naszych materiałów na innych stronach www, bez zgody (licencji). Na jakich zasadach korzysta się z danych strony określiliśmy w REGULAMINIE KORZYSTANIA Z DANYCH SERWISU. Zapraszamy do współpracy a nie kradzieży.

DOTYCHCZAS OZNAKOWALIŚMY 3062 km km SZLAKÓW

DOTYCHCZAS PRZYGOTOWALIŚMY 2560km PROJEKTÓW SZLAKÓW

DOTYCHCZAS ZINWENTARYZOWALIŚMY 6472km SZLAKÓW

DOTYCHCZAS USTAWILIŚMY 332szt SZLAKOWSKAZÓW

WYSZUKIWARKA SZLAKÓW W SERWISIE
Wpisz nazwę, ID, miejscowość i znajdź interesujący Ciebie szlak w naszym serwisie.

MAPY, PRZEWODNIKI, ALBUMY W ZACHODNIOPOMORSKIM I NIE TYLKO

Pracując na różnych mapach w terenie, zauważyliśmy że wiele z nich jest mocno nieaktualnych. Nie możemy kierować się super wyglądem ani nawet krajową marką. Na dzień dzisiejszy sprawdziliśmy w terenie lub wspomagaliśmy mapy następujących wydawców:

1. Wydawnictwo EKO-MAP - ZAPRASZAMY DO ZAKUPÓW

Jeśli chcesz znaleźć się w tym gronie, koniecznie wyślij nam swoje mapy dotyczące województwa zachodniopomorskiego, celem sprawdzenia. Jeśli otrzymasz rekomendację, umieścimy Wydawnictwo w poszczególnych artykułach szlaków, w tej stopce i wprowadzimy je do sprzedaży. Z chęcią przyjmiemy również do sprzedaży wszelkie przewodniki, albumy itp. na zasadzie komisu.

ODZNAKA TURYSTYCZNA WYPRAW Z WIKINGIEM W NIEZNANE

W różnych okresach, głównie po sezonie (gdyż w sezonie znakujemy szlaki), organizujemy wspólne wypady turystyczne pod nazwą "Wyprawy z Wikingiem w Nieznane". Poruszamy się po znakowanych szlakach Województwa Zachodniopomorskiego i naszym głównym celem jest ich promocja w społeczeństwie. Tak się świetnie składa, że jest coraz więcej uczestników i wpadliśmy na pomysł wprowadzenia naszej własnej wyprawowej odznaki turystycznej. Tymczasem to odznaka w formie znaczka button, ale jeśli nasze wyprawy się rozrosną, pomyślmy o poszerzeniu odznaki jak i jej form. Poniżej wizualizacja odznaki.

Udział w wyprawach Wikinga, powinien być prowadzony w specjalnej książeczce/kronice, której wzór do pobrania przedstawiamy poniżej - wystarczy kliknąć w link, aby pobrać dokument.

Zapraszamy do zapoznania się z pełnym regulaminem odznaki - >>> więcej informacji.


RENOWACJA POMORSKIE DROGI SWIĘTEGO JAKUBA 2019
Święty Jakub

Oficjalnie zakończyliśmy renowację Pomorskiej Drogi Świętego Jakuba, na zlecenie Województwa Zachodniopomorskiego. Wykonaliśmy nowe znaki malowane, wymieniliśmy, lub dostawiliśmy nowe tabliczki, umyliśmy pozostałe w dobrym stanie. Ostra jazda od świtu do zmierzchu, aby sprawnie i szybko wykonać prace.

Łącznie zrealizowaliśmy 115km szlaku ze zlecenia, na odcinkach:
1. Wolin - Międzyzdroje - Świnoujście granica (nitka szczecińska - od Międzyzdrojów główny szlak)
2. Kamień Pomorski - Dziwnów - Międzyzdroje (nitka nadmorska)

Dodatkowo z powodu potrzeb terenowych, poddaliśmy renowacji odcinek Kamień Pomorski - Wolin (łącznik) o długości ok. 23km. Łącznie 529 znaków malowanych, tabliczek i drogowskazów.

A że renowacja szlaku jest potrzebna, świadczyło spotkanie z zagranicznymi pielgrzymami na szlaku, którzy nas pozdrawiali przy pracy.

Życzymy miłego wędrowania
BUEN CAMINO

XXIV WYPRAWA Z WIKINGIEM - PUSZCZA WKRZAŃSKA
Serdecznie zapraszam do wspólnego wędrowania. Pierwsza w tym sezonie jest typowo rozruchowa, aczkolwiek trzymamy tempo marszu. Już niebawem pełne kalendarium Wypraw z Wikingiem na okres 10.2019-03.2020, W planach wędrówki co weekend po szlakach całego Pomorze Zachodnie .


MAPA PUSZCZY BUKOWEJ POD NASZYM PATRONATEM

Mapa Puszczy Bukowej

MAPA TURYSTYCZNA PUSZCZA BUKOWA 1:25 000, GPS, 3D - SZCZECIŃSKI PARK KRAJOBRAZOWY + SZMARAGDOWE 1:10 000

AKTUALNOŚCI NA BIEŻĄCO - www.BUKOWA.wedrujznami.pl

Mapy są już wydrukowane - czeka je jeszcze poskładanie i oczywiście wysyłka do nas. Chcemy się przygotować ilościowo, aby nie było jak ostatnio, że w 30 godzin, wykupiono cały zapas przedpremierowy 150 sztuk. Jak będzie większe zapotrzebowanie, postaramy się o szybki dodruk u wydawcy.

Wersja detaliczna.
Przy zakupie 10 map, jedenastą dodajemy gratis. Mapy można zakupić na:
Nasz sklep (wysyłka kurierem) - https://wiking.istore.pl/bukowa

Wersja hurtowa - pakiet 20 sztuk:

Niestety tutaj nie da rady nanieść Waszych poprawek. Ale czekamy na Wasze uwagi biuro@szlaki-zachodniopomorskie.pl , gdyż jesteśmy tylko ludźmi i mogliśmy się gdzieniegdzie pomyli - poprawki postaramy się nanieść w kolejnej edycji.

TYM RAZEM NIE MA ODBIORÓW OSOBISTYCH,
ZAKUP TYLKO I WYŁĄCZNIE PRZEZ PODANE LINKI
PŁATNOŚĆ PRZELEWEM

#puszczabukowa #szmaragdowe #szczecińskiparkkrajobrazowy #wędrujznami #ekomap #szlakiturystyczne

 

XXIII Wyprawa z Wikngiem w Nieznane

Po marszach bezdrożami "berlinki", ruszamy na pierwszy wypad nocny nad Bałtykiem !!! Moja propozycja ma około 18 kilometrów i korzystamy ze szlaków turystycznych wyspy Wolin. Startujemy szlakiem czarnym z Warnowa PKP. Następnie asfaltem kierujemy się na Wisełkę. Tutaj chwila szlakiem czarnym i następnie czerwonym szlakiem pieszym E-9 im. Czesława PIskorskiego, początkowo lasem a następnie brzegiem morza, kierujemy się na Międzyzdroje. Celem jest wschód słońca nad morzem - GODZINA 6:39 . Od strony Międzyzdrojów jak będziecie chcieli pójdziemy szlakiem na Kawczą Górę. Jako że mamy dużo czasu, tempo marszowe spokojne, w średnich granicach 4-5km/h.

Więcej informacji - >>> czytaj więcej

Strona wydarzenia na Facebook - kliknij

XXII Wyprawa z Wikngiem w Nieznane

Zapraszam na wyprawę specjalną. Tym razem wyjątkowo, spora cześć wędrówki bez szlaku. Ruszymy śladem niezbudowanej autostrady Berlin - Królewiec, na odcinku Wiewiecko - Dłusko. Wędrujemy pozostałościami nasypów, czasami po niczym, mijając ruiny, stare przęsła mostowe, studnie, przepusty ..... Czeka nas około 11,5-13 km chaszczowania, krzaczingu, być może błotingu, czyli totalny "relaksik". Długość trasy od 17,5 do 19km. Ilość punktów do odznaki 40. Tradycyjnie tempo na drogach jakieś 5-6 km/h, podczas chaszczowania nie wiem :) . Tak czy inaczej musimy zdążyć na pociąg powrotny i mamy na to 8 godzin od startu !

Więcej informacji - >>> czytaj więcej

Strona wydarzenia na Facebook - kliknij

XXI Wyprawa z Wikngiem w Nieznane

Brak dostępnego opisu zdjęcia.

Tym razem ruszamy brzegami jezior, mostem wiszącym i leśnymi ostępami do Czarodziejskiej Górki, gdzie auta i inne gadżety, same toczą się pod górkę ..... Tak też nasza wyprawa będzie magiczna i widokowa. Długość około 20km - 40 punktów do odznaki. Starałem się wybrać esensję szlaków, zamiast maszerować tylko szlakiem czarnym :P .

WIĘCEJ INFORMACJI

Strona wydarzenia na Facebook - https://www.facebook.com/events/327270724798604/

XX Wyprawa z Wikngiem w Nieznane

Obraz może zawierać: tekst

Zapraszam do udziału w XX edycji Wypraw z Wikingiem. Niniejsza wyprawa przebiega pod hasłem "UFO, czart, ropucha, olbrzym, czy Krzywousty ?" Co nas czeka ?? Tym razem Kamień Pomorski i okolice ..... 

WIĘCEJ INFORMACJI

Strona wydarzenia na Facebook - https://www.facebook.com/events/249842785965495/

Nowa odznaka turystyczna :)
KOMUNIKATY SZLAKOWE

W różnych okresach, głównie po sezonie (gdyż w sezonie znakujemy szlaki), organizujemy wspólne wypady turystyczne pod nazwą "Wyprawy z Wikingiem w Nieznane". Poruszamy się po znakowanych szlakach Województwa Zachodniopomorskiego i naszym głównym celem jest ich promocja w społeczeństwie. Tak się świetnie składa, że jest coraz więcej uczestników i wpadliśmy na pomysł wprowadzenia naszej własnej wyprawowej odznaki turystycznej. Tymczasem to odznaka w formie znaczka button, ale jeśli nasze wyprawy się rozrosną, pomyślmy o poszerzeniu odznaki jak i jej form. Poniżej wizualizacja odznaki.

Udział w wyprawach Wikinga, powinien być prowadzony w specjalnej książeczce/kronice, której wzór do pobrania przedstawiamy poniżej - wystarczy kliknąć w link, aby pobrać dokument.

Zapraszamy do zapoznania się z pełnym regulaminem odznaki - >>> więcej informacji.

XIX Spacerek z Wikingiem w NIeznane

Obraz może zawierać: mem, tekst i na zewnątrz

https://www.facebook.com/events/295380984477371/

Odwiedziliśmy północ, południe, zachód, południowy wschód, więc ruszamy na tereny Pomorza Środkowego, czyli okolic Trzebiatowa i Kołobrzegu. Zapraszam serdecznie na wspólną wyprawę szlakiem czarnym "Ujścia Regi" o łącznej długości około 24 km. Szlak pokonujemy w formie pętli. Start Karcino 8:50 (zależy jak przyjedzie pociąg). Samochodziarze, mogą zostawić samochody nieopodal kościoła. Wracamy w to samo miejsce.

Trasa; Karcino PKP - Karcino kościół - Dźwirzyno - Rogowo - Mrzeżyno - Roby - Karcino. Na pewno nie zabraknie błotka :)

Czytaj więcej

BIBLIOGRAFIA I ŹRÓDŁA

Przygotowując opisy szlaków, schematy oraz artykuły oparliśmy się na następujących materiałach i źródłach:

  1. Wolna Encyklopedia "WIKIPEDIA" na podstawie licencji Creative Commons: uznanie autorstwa, na tych samych warunkach, z możliwością obowiązywania dodatkowych ograniczeń.
  2. Darmowa Mapa Polski dla GPS GARMIN - UMP-pcPl - www.ump.waw.pl, na podstawie licencji Creative CommonsUznanie autorstwa na tych samych warunkach 2.0 (CC-BY-SA 2.0). Szczegóły.
  3. Wolna Wikimapa Świata "OpenStreetMap" na podstawie licencji Open Data Commons Open Database License: uznanie autorstwa, na tych samych warunkach, z możliwością obowiązywania dodatkowych ograniczeń.
  4. Darmowa Mapa Polski dla GPS GARMIN - UMP-pcPl - www.ump.waw.pl, na podstawie licencji Creative Commons: uznanie autorstwa, na tych samych warunkach, z możliwością obowiązywania dodatkowych ograniczeń.
  5. Opracowania informacyjne i promocyjne oraz strony internetowe gmin Województwa Zachodniopomorskiego
  6. Mapy wydawnictwa turystycznego "Plan" - "Wyspa Wolin", "Pobrzeże Bałtyku" oraz inne mapy rejonu Pomorza Zachodniego i Środkowego
  7. Mapy wydawnictwa "Expressmap" Polska - "Okolice Szczecina", "Okolice Kołobrzegu" w skali 1:50 000
  8. Mapy wydawnictwa "EKOMAP" w Świdwinie - www.ekomap.pl
  9. Strona Pani Beaty Zbonikowskiej "Architektura Pomorza - www.westernpomerania.com.pl/
  10. Opracowania własne, ślady GPS, zdjęcia, inwentaryzacja szlaków i miejscowości.
Jeśli znalazłeś swoje zdjęcie, opracowanie itp.. a nie wyrażasz zgody na jego publikację, lub chcesz umieścić ją w stopce redakcyjnej lub w konkretnym artykule, poinformuj nas niezwłocznie poprzez zakładkę - kontakt.
SCHEMAT SZLAKÓW PUSZCZY BUKOWEJ

Schemat szlaków pieszych Puszczy Bukowej

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z NOWOWŚCIAMI I NASZĄ OFERTĄ - POLUB NAS !
O ADMINISTRATORZE SERWISU
Table 'wiking_szlaki.fusion_sitemapxml' doesn't existTable 'wiking_szlaki.fusion_sitemapxml_customlinks' doesn't exist