Przetłumacz stronę

Nawigacja
OFERTA ZNAKARSKA
TURYSTYKA = SZLAKI ?
KONCEPCJA SZLAKU
PROJEKT SZLAKU
UZGODNIENIA
OZNAKOWANIE
INFORMACJA
CENNIK PRAC
REALIZACJE
NASZA KADRA

NASZ SERWIS
NASZA ODZNAKA
WYSZUKIWARKA
Regulamin serwisu
Historia i misja
O Autorach
Dołącz do nas
Partnerzy i wsparcie
Darowizna
Kontakt z serwisem
Dane teleadresowe
Turystyczne linki

NASZE SZLAKI
OGÓLNY SPIS SZLAKÓW
FORUM DYSKUSYJNE
Pobieralnia plików
Galeria zdjęć
Oznaczenia szlaków
Co to jest szlak
Historia szlaków

SZLAKI PIESZE
Szlaki piesze krajowe
Szlaki nordic walking
Szlaki spacerowe
Szlaki tematyczne
Szlaki miejskie

SZLAKI ROWEROWE
Szlaki krajowe
Inne szlaki

MIĘDZYNARODOWE
Szlaki piesze
Szlaki rowerowe
Droga Św Jakuba
Inne

INNE SZLAKI I TRASY
Szlaki wodne
Szlaki konne
Trasy rowerowy
Trasy motorowe
Trasy biegowe
Trasy narciarskie
Trasy rekreacyjne

ARTYKUŁY TURYSTYCZNE
Ciekawe obiekty
Nasze wyprawy
Inne
Informacja Turystyczna
ZACHODNIOPOMORSKIENajlepsze mapy GPS do Garminów

Ostatnie artykuły
ODZNAKA TURYSTYCZNA ...
P-N-ZGL-130, niebies...
R-N-ZSW/ZKA-013 nieb...
P-N-ZSW/ZKA-108 (PTT...
P-S-ZKA-129, czarny ...
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Aktualnie online
Gości online: 3

Użytkowników online: 0

Łącznie użytkowników: 219
Najnowszy użytkownik: Andrzejpa
Polecane
INTERNETOWY SKLEP TURYSTYCZNY

Szukasz sprzętu turystycznego w dobrej cenie ? Zapraszamy do naszej Składnicy Turystycznej. W ofercie wszystko co potrzebne na wypad, biwak, wycieczkę .... Oferujemy sprzęt renomowanych marek outdoor-owych od sprzętu kuchennego, poprzez biwakowy, po liofilizaty. Sprzedajemy między innymi następujące marki; Optimus, Rockland, GSIOUTDOOR, Moraknive, Meteor, Kingcamp, Easycamp, Campingaz i inne.

Sklep turystyczny "SkładnicaTurystyczna.pl"

Powitanie

Wiking Szczecin wita w Zachodniopomorskiej Bazie Szlaków Turystycznych.

Na stronie znajdziecie opisy, zdjęcia i schematy znakowanych szlaków turystycznych pieszych, rowerowych, kajakowych, konnych, ścieżek spacerowych, edukacyjnych itp.. Materiały opracowane są na bazie prac i wiedzy własnej ekipy Wikinga Szczecin z wykorzystaniem pomiarów GPS Garmin oraz źródeł wymienionych w stopce. Tworzone również są przez Użytkowników publikujących lub nadsyłających do nas swoje materiały. Nasz serwis powstał dzięki wsparciu finansowemu Samorządu Województwa Zachodniopomorskiego w latach 2008-2012 oraz przy nakładzie finansowym i zaangażowaniu wolontariackim Wikinga-Szczecin, oraz Centrum Edukacji i Turystyki "Wiking" w Szczecinie. Strona jest w ciągłej rozbudowie i aktualizacji bazy szlaków. Czekamy na informacje od Was użytkowników, jak i samorządów oraz instytucji utrzymujących szlaki. Materiały zamieszczone w serwisie można wykorzystywać na ogólnych zasadach wynikających z prawa autorskiego - patrz regulamin.

Jako, że zauważamy coraz częściej kradzież naszych danych, informujemy, że posiadamy swoje własne ukryte błędy w przebiegach szlaku, nie mające wpływu na pokonanie szlaku, a łatwe do odnalezienia. Monitorujemy na bieżąco wydawane mapy jak i publikowanie naszych materiałów na innych stronach www, bez zgody (licencji). Na jakich zasadach korzysta się z danych strony określiliśmy w REGULAMINIE KORZYSTANIA Z DANYCH SERWISU. Zapraszamy do współpracy a nie kradzieży.

DOTYCHCZAS OZNAKOWALIŚMY 3062 km km SZLAKÓW

DOTYCHCZAS PRZYGOTOWALIŚMY 2560km PROJEKTÓW SZLAKÓW

DOTYCHCZAS ZINWENTARYZOWALIŚMY 6472km SZLAKÓW

DOTYCHCZAS USTAWILIŚMY 332szt SZLAKOWSKAZÓW

WYSZUKIWARKA SZLAKÓW W SERWISIE
Wpisz nazwę, ID, miejscowość i znajdź interesujący Ciebie szlak w naszym serwisie.

MAPY, PRZEWODNIKI, ALBUMY W ZACHODNIOPOMORSKIM I NIE TYLKO

Pracując na różnych mapach w terenie, zauważyliśmy że wiele z nich jest mocno nieaktualnych. Nie możemy kierować się super wyglądem ani nawet krajową marką. Na dzień dzisiejszy sprawdziliśmy w terenie lub wspomagaliśmy mapy następujących wydawców:

1. Wydawnictwo EKO-MAP - ZAPRASZAMY DO ZAKUPÓW

Jeśli chcesz znaleźć się w tym gronie, koniecznie wyślij nam swoje mapy dotyczące województwa zachodniopomorskiego, celem sprawdzenia. Jeśli otrzymasz rekomendację, umieścimy Wydawnictwo w poszczególnych artykułach szlaków, w tej stopce i wprowadzimy je do sprzedaży. Z chęcią przyjmiemy również do sprzedaży wszelkie przewodniki, albumy itp. na zasadzie komisu.

ODZNAKA TURYSTYCZNA WYPRAW Z WIKINGIEM W NIEZNANE

W różnych okresach, głównie po sezonie (gdyż w sezonie znakujemy szlaki), organizujemy wspólne wypady turystyczne pod nazwą "Wyprawy z Wikingiem w Nieznane". Poruszamy się po znakowanych szlakach Województwa Zachodniopomorskiego i naszym głównym celem jest ich promocja w społeczeństwie. Tak się świetnie składa, że jest coraz więcej uczestników i wpadliśmy na pomysł wprowadzenia naszej własnej wyprawowej odznaki turystycznej. Tymczasem to odznaka w formie znaczka button, ale jeśli nasze wyprawy się rozrosną, pomyślmy o poszerzeniu odznaki jak i jej form. Poniżej wizualizacja odznaki.

Udział w wyprawach Wikinga, powinien być prowadzony w specjalnej książeczce/kronice, której wzór do pobrania przedstawiamy poniżej - wystarczy kliknąć w link, aby pobrać dokument.

Zapraszamy do zapoznania się z pełnym regulaminem odznaki - >>> więcej informacji.


xxx wYPRAWA Z WIKINGIEM W NIEZNANE

Tym razem propozycja wędrówki, pierwszą częścią niebieskiego Szlaku Pojezierza Ińskiego, na odcinku Chociwel - Węgorzyno, na trasie o długości około 24km. Typowa trasa nizinna, ale na pewno kilka niespodzianek będzie. Na pewno nie zabraknie atrakcji, kościoły, pałace, przyroda .... .

WIĘCEJ INFORMACJI

WYDARZENIE NA FACEBOOK

MAPY TURYSTYCZNE WOJEWÓDZTWA ZACHODNIOPOMORSKIEGO

Międzyzdroje - Wolin, XXIX Wyprawa z WIkingiem w Nieznane

Długo się mobilizowałem na tą wędrówkę. Jednak kiedyś trzeba. Tym razem trasa Wolin - Międzyzdroje, niebieskim szlakiem pieszym "Nad Zalewem Szczecińskim" oraz Szlakiem Jakubowym. Niestety skrócona abyśmy się wyrobili na powrót i nie mieli w nogach ponad 30 km.

WIĘCEJ INFORMACJI

WYDARZENIE NA FACEBOOK

W POSZUKIWANIU MORYŃSKIEGO RAKA - XXVIII WYPRAWA Z WIKINGIEM W NIEZNANE

Pierwsza próba organizacji dwu dniowej wyprawy. Tym razem proponuję Moryń, z przepięknym jeziorem. Oczywiście po wędrówce do Morynia mamy kilka godzinek na zwiedzenie miasteczka, więc na pewno poszukam kilku ciekawych miejsc. A że miasteczko jest urokliwe, to na pewno musimy się po nim poszwendać. Trasa piesza podzielona jest na dwa dni:
1. Mieszkowice - Moryń (szlakiem niebieskim) - 16.11.2019
2. Moryń - Mirowo - Godków PKP - 17.11.2019
Nocujemy w Moryniu - SSM Moryń. Ognisko na super polu namiotowym "Marigold" w Mirowie https://www.facebook.com/CampsiteMarigold/ - http://campsite-marigold.pl

WIĘCEJ INFORMACJI

WYDARZENIE NA FACEBOOK

SZLAKAMI CHEŁMSKIEJ GÓRY - XXVII WYPRAWA Z WKINGIEM Z NIEZNANE

TO ISTNA PETARDA !!! Już w tamtym roku rozmawiałem z Marcinem Machockim - www.WycieczkizPrzewodnikiem.pl . organizującym wyprawy piesze, po wschodniej części Województwa Zachodniopomorskiego. I udało się znaleźć wspólny termin aby połączyć Wyprawę z Wikingiem z Wycieczką z Przewodnikiem w Koszalinie !!!!! I co najważniejsze, licencjonowanym przewodnikiem będzie sam Marcin, co bardzo mocno mnie cieszy. Tak, też wymęczymy pieszo szlaki pasma Chełmskiej Góry jak i odwiedzimy sanktuarium, na co poświęcimy dosłownie cały dzień. Trasa będzie miała na pewno ponad 20 kilometrów. Głównym celem wypraw, jest promocja znakowanych szlaków turystycznych Pomorza.

WIĘCEJ INFORMACJI

WYDARZENIE NA FACEBOOK

XXV WYPRAWA Z WIKINGIEM W NIEZNANE - BEZDROŻAMI BERLINKI

Zapraszam na wyprawę specjalną - 2 edycja. Tym razem wyjątkowo, spora cześć wędrówki bez szlaku. Ruszymy śladem niezbudowanej autostrady Berlin - Królewiec, na odcinku Dłusko - Lisowo. Wędrujemy pozostałościami nasypów, czasami po niczym, mijając ruiny, stare przęsła mostowe, studnie, przepusty ..... Czeka nas około 13 km chaszczowania, krzaczingu, być może błotingu, czyli totalny "relaksik". No i po drodze ciekawostka, którą obiecałem rok temu - KAMIENNY KRĄG W DŁUSKU. Długość trasy od 20 do 22km. Ilość punktów do odznaki 42. Tradycyjnie tempo na drogach jakieś 5 km/h, podczas chaszczowania nie wiem :) . Tak czy inaczej musimy zdążyć na pociąg powrotny. Głównym celem wypraw jest promocja szlaków turystycznych Pomorza. Więcej informacji, regulamin i zasasy wyprawy.

WYDARZENIE NA FACEBOOK

XXV WYPRAWA Z WIKINGIEM W NIEZNANE - SZLAKIEM FORTYFIKACJI I TEMPLARIUSZY

Zapraszamy na kolejny wspólny 20 kilometrowy wypad. Tym razem pogranicze Wojwództwa Zachodniopomorskiego i Lubuskiego. Pierwsza część wspólnego rajdu to trasa poświęcona XIX wiecznym fortyfikacjom, zaś druga Templariuszom. Czeka na nas Fort Sarbinowo, ćwiczebny pancerverk, ruiny okołofortowe, kaplica templaroiszy w Chwarszczanach, karczma w Chwarszczanach jeśli będzie czynne oraz inne obiekty na trasie. No iopróćz szlaków, będziemy się poruszać po historycznym Trakcie Chwarszczańskim, po terenach bitwy pod Sarbinowem, toczonej przez wojska rosysjkie z pruskimi podczas Wojny Siedmioletniej. Zasady, regulamin, więcej informacji ....

Wydarzenie na facebook

RENOWACJA POMORSKIE DROGI SWIĘTEGO JAKUBA 2019
Święty Jakub

Oficjalnie zakończyliśmy renowację Pomorskiej Drogi Świętego Jakuba, na zlecenie Województwa Zachodniopomorskiego. Wykonaliśmy nowe znaki malowane, wymieniliśmy, lub dostawiliśmy nowe tabliczki, umyliśmy pozostałe w dobrym stanie. Ostra jazda od świtu do zmierzchu, aby sprawnie i szybko wykonać prace.

Łącznie zrealizowaliśmy 115km szlaku ze zlecenia, na odcinkach:
1. Wolin - Międzyzdroje - Świnoujście granica (nitka szczecińska - od Międzyzdrojów główny szlak)
2. Kamień Pomorski - Dziwnów - Międzyzdroje (nitka nadmorska)

Dodatkowo z powodu potrzeb terenowych, poddaliśmy renowacji odcinek Kamień Pomorski - Wolin (łącznik) o długości ok. 23km. Łącznie 529 znaków malowanych, tabliczek i drogowskazów.

A że renowacja szlaku jest potrzebna, świadczyło spotkanie z zagranicznymi pielgrzymami na szlaku, którzy nas pozdrawiali przy pracy.

Życzymy miłego wędrowania
BUEN CAMINO

XXIV WYPRAWA Z WIKINGIEM - PUSZCZA WKRZAŃSKA
Serdecznie zapraszam do wspólnego wędrowania. Pierwsza w tym sezonie jest typowo rozruchowa, aczkolwiek trzymamy tempo marszu. Już niebawem pełne kalendarium Wypraw z Wikingiem na okres 10.2019-03.2020, W planach wędrówki co weekend po szlakach całego Pomorze Zachodnie .


BIBLIOGRAFIA I ŹRÓDŁA

Przygotowując opisy szlaków, schematy oraz artykuły oparliśmy się na następujących materiałach i źródłach:

  1. Wolna Encyklopedia "WIKIPEDIA" na podstawie licencji Creative Commons: uznanie autorstwa, na tych samych warunkach, z możliwością obowiązywania dodatkowych ograniczeń.
  2. Darmowa Mapa Polski dla GPS GARMIN - UMP-pcPl - www.ump.waw.pl, na podstawie licencji Creative CommonsUznanie autorstwa na tych samych warunkach 2.0 (CC-BY-SA 2.0). Szczegóły.
  3. Wolna Wikimapa Świata "OpenStreetMap" na podstawie licencji Open Data Commons Open Database License: uznanie autorstwa, na tych samych warunkach, z możliwością obowiązywania dodatkowych ograniczeń.
  4. Darmowa Mapa Polski dla GPS GARMIN - UMP-pcPl - www.ump.waw.pl, na podstawie licencji Creative Commons: uznanie autorstwa, na tych samych warunkach, z możliwością obowiązywania dodatkowych ograniczeń.
  5. Opracowania informacyjne i promocyjne oraz strony internetowe gmin Województwa Zachodniopomorskiego
  6. Mapy wydawnictwa turystycznego "Plan" - "Wyspa Wolin", "Pobrzeże Bałtyku" oraz inne mapy rejonu Pomorza Zachodniego i Środkowego
  7. Mapy wydawnictwa "Expressmap" Polska - "Okolice Szczecina", "Okolice Kołobrzegu" w skali 1:50 000
  8. Mapy wydawnictwa "EKOMAP" w Świdwinie - www.ekomap.pl
  9. Strona Pani Beaty Zbonikowskiej "Architektura Pomorza - www.westernpomerania.com.pl/
  10. Opracowania własne, ślady GPS, zdjęcia, inwentaryzacja szlaków i miejscowości.
Jeśli znalazłeś swoje zdjęcie, opracowanie itp.. a nie wyrażasz zgody na jego publikację, lub chcesz umieścić ją w stopce redakcyjnej lub w konkretnym artykule, poinformuj nas niezwłocznie poprzez zakładkę - kontakt.
SCHEMAT SZLAKÓW PUSZCZY BUKOWEJ

Schemat szlaków pieszych Puszczy Bukowej

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z NOWOWŚCIAMI I NASZĄ OFERTĄ - POLUB NAS !
O ADMINISTRATORZE SERWISU
Table 'wiking_szlaki.fusion_sitemapxml' doesn't existTable 'wiking_szlaki.fusion_sitemapxml_customlinks' doesn't exist