Przetłumacz stronę

Nawigacja
OFERTA ZNAKARSKA
TURYSTYKA = SZLAKI ?
KONCEPCJA SZLAKU
PROJEKT SZLAKU
UZGODNIENIA
OZNAKOWANIE
INFORMACJA
CENNIK PRAC
REALIZACJE
NASZA KADRA

NASZ SERWIS
NASZA ODZNAKA
WYSZUKIWARKA
Regulamin serwisu
Historia i misja
O Autorach
Dołącz do nas
Partnerzy i wsparcie
Darowizna
Kontakt z serwisem
Dane teleadresowe
Turystyczne linki

NASZE SZLAKI
OGÓLNY SPIS SZLAKÓW
FORUM DYSKUSYJNE
Pobieralnia plików
Galeria zdjęć
Oznaczenia szlaków
Co to jest szlak
Historia szlaków

SZLAKI PIESZE
Szlaki piesze krajowe
Szlaki nordic walking
Szlaki spacerowe
Szlaki tematyczne
Szlaki miejskie

SZLAKI ROWEROWE
Szlaki krajowe
Inne szlaki

MIĘDZYNARODOWE
Szlaki piesze
Szlaki rowerowe
Droga Św Jakuba
Inne

INNE SZLAKI I TRASY
Szlaki wodne
Szlaki konne
Trasy rowerowy
Trasy motorowe
Trasy biegowe
Trasy narciarskie
Trasy rekreacyjne

ARTYKUŁY TURYSTYCZNE
Ciekawe obiekty
Nasze wyprawy
Inne
Informacja Turystyczna
ZACHODNIOPOMORSKIENajlepsze mapy GPS do Garminów

Ostatnie artykuły
ODZNAKA TURYSTYCZNA ...
P-N-ZGL-130, niebies...
R-N-ZSW/ZKA-013 nieb...
P-N-ZSW/ZKA-108 (PTT...
P-S-ZKA-129, czarny ...
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Aktualnie online
Gości online: 2

Użytkowników online: 0

Łącznie użytkowników: 219
Najnowszy użytkownik: Andrzejpa
Polecane
INTERNETOWY SKLEP TURYSTYCZNY

Szukasz sprzętu turystycznego w dobrej cenie ? Zapraszamy do naszej Składnicy Turystycznej. W ofercie wszystko co potrzebne na wypad, biwak, wycieczkę .... Oferujemy sprzęt renomowanych marek outdoor-owych od sprzętu kuchennego, poprzez biwakowy, po liofilizaty. Sprzedajemy między innymi następujące marki; Optimus, Rockland, GSIOUTDOOR, Moraknive, Meteor, Kingcamp, Easycamp, Campingaz i inne.

Sklep turystyczny "SkładnicaTurystyczna.pl"

WYSZUKIWARKA SZLAKÓW W SERWISIE
Wpisz nazwę, ID, miejscowość i znajdź interesujący Ciebie szlak w naszym serwisie.


Międzynarodowy Szlak Pieszy E-9 - część pierwsza
Szlaki piesze czerwone
Łącznie 12 dni pracy w terenie oraz w opisywania śladu GPS i  tworzenia schematu, 0to efekt tego opracowania. Przedstawiamy najdłuższy szlak pieszy wybrzeża zachodniopomorskiego - Międzynarodowy Szlak Pieszy E-9 im. Czesława Piskorskiego. Opisaliśmy odcinek Świnoujście - Kołobrzeg, nie stosując się do spisu szlaków PTTK. Szlak niestety mocno zaniedbany (stan 2010 rok) a nawet zdarzają się nieaktualne drogowskazy, umieszczone przez O/Zachodniopomorski PTTK.  Jest to jedyny w sieci aktualny przebieg szlaku. Polecamy również dojazdy rowerem, jednak niektóre odcinki są dość trudne i warto skorzystać z objazdów. Chyba, że ktoś lubi troszkę hardkoru i nie ma sakw podróżnych. W wydawnictwach niestety są powielane błędy z przed lat. Zapraszamy do zapoznania się z opisem i wspólnej wędrówki.
Szlak pieszy "Stepnicko - Rokicki"
Szlaki piesze zielone
Tym razem zapraszamy do wspólnej wędrówki szlakiem pieszym "Stepnicko-Rokickim" o długości prawie 93 kilometrów. Szereg ciekawych miejsc, zabytków i obiektów przyrodniczych. Można nocować w agroturystykach, campingach a nawet na polach namiotowych nad jeziorami i zalewem. Proponujemy szlak na kilkudniową wędrówkę połączoną ze zwiedzaniem. Prawie w całości, doskonale nadaje się na wycieczkę rowerową. Zapraszamy do zapoznania się z  opisem. Szlak czeka na odkrycie  i na Was.
Szlak rowerowy "Lesny Szlak Golczewski"
Szlaki rowerowe czerwone
"Leśny Szlak Golczewski", to ciekawy szlak mający prawie 30 km. Łączy on miejscowości Czarnogłowy i Mechowo. Po drodze jest kilka ciekawych obiektów, zaś sam szlak jest malowniczy i prowadzi głownie polami i lasami Nadleśnictwa Rokita. Przechodzi przez Golczewo i wspaniale łączy z innymi szlakami dając  nam możliwości róznych wariantów wędrówki. Doskonale nadaje się również do turystyki pieszej jak i uprawiania nordic walking. Zapraszamy do zapoznania się z opisem i wspólnej wędrówki.
Miejski Szlak Golczewski
Szlaki rowerowe zielone
Jeśli wpadniesz do Golczewa na chwilę, czy też na kilka dni, swoje pierwsze kroki możesz skierować na Miejski Szlak Rowerowy. Jest to krótka 4  kilometrowa trasa po dobrych drogach, wytyczona w 2009 roku. Wspaniale nadaje się na trasę nordic walking jak i zwykły spacer pieszy. Styka się że wszystkimi szlakami w Golczewie co umożliwia pełną wariantowość wycieczek. Zapraszamy do zapoznania się z opisem .
Odnowiony szlak pieszy w Nowogardzie
KOMUNIKATY SZLAKOWE

Informujemy, że w sierpniu na zlecenie Nowogardu, odnowiony został szlak pieszy (spacerowy) po Nowogardzie i okolicach. Odnowienie realizował Oddział Zachodniopomorski PTTK w Szczecinie. Zapraszamy do poznania Nowogardu i okolic. W imieniu turystów dziękujemy włodarzom miasta za możliwość poznawania jego piękna i bezpiecznego wędrowania.

Szlak czerwony w Golczewie
Szlaki piesze czerwone
Kolejny szlak pieszy gminy Golczewo. Serdecznie zapraszamy do wspólnej wędrówki ciekawą trasą  zarowno przyrodniczo jak i turystycznie. Trasa do pokonania rowerowo, jak i przez miłośników nordic walking.  Zapraszamy do zapoznania się z  opisem i aktywnego wypoczynku w Golczewie i okolicach. Naprawdę warto spędzić w nim kilka dni naszego wypoczynku. Miłego wędrowania.
Szlak żółty w Golczewie
Szlaki piesze żółte
W gminie Golczewo przebiegają trzy szlaki piesze i dwa rowerowe (oznakowane). Dzisiaj umieściliśmy pierwszy szlak golczewski, żólty szlak pieszy "Doliną Niemicy" o długości prawie 17 km. Jeden z odcinków polecamy turystom lubiącym wyzwania - dzicz, krzaczory, przeprawy. Na schemacie stary i nowy przebieg szlaku oraz alternatywne trasy omijania trudnego odcinka. Wszystkich zapraszamy na 3-4 dni do Golczewa aby powędrować lub pojeździć rowerem i odpocząc na campingu oraz nad czystym jeziorem. Zapraszamy do zapoznania się z opisem .
Szlak sieci Gryfland
Szlaki rowerowe zielone
Umieściliśmy pierwszy z czterech szlaków rowerowych sieci "Gryfland". Trasa ma prawie 55 km, lecz jest dość przyjemna. Oczywiście umiejscowionych jest kilka perełek krajoznawczych. Nic tylko zapoznać się  z opisem i ruszyć na szlak. A co najważniejsze możemy wędrować pieszo a nawet uprawiać nordic walking łącząc rekreację z wybrzeża i Powiatu Gryfickiego. 
Szlak rowerowy "Śladami Zabytków Architektury"
Szlaki rowerowe czerwone
Dodaliśmy kolejny szlak z sieci znakowanych szlaków rowerowych gminy Rewal. Przechodzi przez Trzęsacz, Dreżewo i Pustkowo. Właśnie na tym szlaku kilka ciekawych zabytków zarówno architektury jak i przyrody. Warto też na chwilę zatrzymać się przed pałacem w Dreżewie. Nic tylko zapoznać się  z opisem i ruszyć na szlak. A co najważniejsze możemy wędrować pieszo a nawet uprawiać nordic walking łącząc rekreację z poznaniem wybrzeża.
BIBLIOGRAFIA I ŹRÓDŁA

Przygotowując opisy szlaków, schematy oraz artykuły oparliśmy się na następujących materiałach i źródłach:

  1. Wolna Encyklopedia "WIKIPEDIA" na podstawie licencji Creative Commons: uznanie autorstwa, na tych samych warunkach, z możliwością obowiązywania dodatkowych ograniczeń.
  2. Darmowa Mapa Polski dla GPS GARMIN - UMP-pcPl - www.ump.waw.pl, na podstawie licencji Creative CommonsUznanie autorstwa na tych samych warunkach 2.0 (CC-BY-SA 2.0). Szczegóły.
  3. Wolna Wikimapa Świata "OpenStreetMap" na podstawie licencji Open Data Commons Open Database License: uznanie autorstwa, na tych samych warunkach, z możliwością obowiązywania dodatkowych ograniczeń.
  4. Darmowa Mapa Polski dla GPS GARMIN - UMP-pcPl - www.ump.waw.pl, na podstawie licencji Creative Commons: uznanie autorstwa, na tych samych warunkach, z możliwością obowiązywania dodatkowych ograniczeń.
  5. Opracowania informacyjne i promocyjne oraz strony internetowe gmin Województwa Zachodniopomorskiego
  6. Mapy wydawnictwa turystycznego "Plan" - "Wyspa Wolin", "Pobrzeże Bałtyku" oraz inne mapy rejonu Pomorza Zachodniego i Środkowego
  7. Mapy wydawnictwa "Expressmap" Polska - "Okolice Szczecina", "Okolice Kołobrzegu" w skali 1:50 000
  8. Mapy wydawnictwa "EKOMAP" w Świdwinie - www.ekomap.pl
  9. Strona Pani Beaty Zbonikowskiej "Architektura Pomorza - www.westernpomerania.com.pl/
  10. Opracowania własne, ślady GPS, zdjęcia, inwentaryzacja szlaków i miejscowości.
Jeśli znalazłeś swoje zdjęcie, opracowanie itp.. a nie wyrażasz zgody na jego publikację, lub chcesz umieścić ją w stopce redakcyjnej lub w konkretnym artykule, poinformuj nas niezwłocznie poprzez zakładkę - kontakt.
O ADMINISTRATORZE SERWISU
Table 'wiking_szlaki.fusion_sitemapxml' doesn't existTable 'wiking_szlaki.fusion_sitemapxml_customlinks' doesn't exist