Przetłumacz stronę

Nawigacja
OFERTA ZNAKARSKA
TURYSTYKA = SZLAKI ?
KONCEPCJA SZLAKU
PROJEKT SZLAKU
UZGODNIENIA
OZNAKOWANIE
INFORMACJA
CENNIK PRAC
REALIZACJE
NASZA KADRA

NASZ SERWIS
NASZA ODZNAKA
WYSZUKIWARKA
Regulamin serwisu
Historia i misja
O Autorach
Dołącz do nas
Partnerzy i wsparcie
Darowizna
Kontakt z serwisem
Dane teleadresowe
Turystyczne linki

NASZE SZLAKI
OGÓLNY SPIS SZLAKÓW
FORUM DYSKUSYJNE
Pobieralnia plików
Galeria zdjęć
Oznaczenia szlaków
Co to jest szlak
Historia szlaków

SZLAKI PIESZE
Szlaki piesze krajowe
Szlaki nordic walking
Szlaki spacerowe
Szlaki tematyczne
Szlaki miejskie

SZLAKI ROWEROWE
Szlaki krajowe
Inne szlaki

MIĘDZYNARODOWE
Szlaki piesze
Szlaki rowerowe
Droga Św Jakuba
Inne

INNE SZLAKI I TRASY
Szlaki wodne
Szlaki konne
Trasy rowerowy
Trasy motorowe
Trasy biegowe
Trasy narciarskie
Trasy rekreacyjne

ARTYKUŁY TURYSTYCZNE
Ciekawe obiekty
Nasze wyprawy
Inne
Informacja Turystyczna
ZACHODNIOPOMORSKIENajlepsze mapy GPS do Garminów

Ostatnie artykuły
ODZNAKA TURYSTYCZNA ...
P-N-ZGL-130, niebies...
R-N-ZSW/ZKA-013 nieb...
P-N-ZSW/ZKA-108 (PTT...
P-S-ZKA-129, czarny ...
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Aktualnie online
Gości online: 3

Użytkowników online: 0

Łącznie użytkowników: 219
Najnowszy użytkownik: Andrzejpa
Polecane
INTERNETOWY SKLEP TURYSTYCZNY

Szukasz sprzętu turystycznego w dobrej cenie ? Zapraszamy do naszej Składnicy Turystycznej. W ofercie wszystko co potrzebne na wypad, biwak, wycieczkę .... Oferujemy sprzęt renomowanych marek outdoor-owych od sprzętu kuchennego, poprzez biwakowy, po liofilizaty. Sprzedajemy między innymi następujące marki; Optimus, Rockland, GSIOUTDOOR, Moraknive, Meteor, Kingcamp, Easycamp, Campingaz i inne.

Sklep turystyczny "SkładnicaTurystyczna.pl"

WYSZUKIWARKA SZLAKÓW W SERWISIE
Wpisz nazwę, ID, miejscowość i znajdź interesujący Ciebie szlak w naszym serwisie.


Tutystyka i rekreacja w Policach
Szlaki i ścieżki dydaktyczne

Police to nie tylko szlaki piesze, rowerowe, zabytki czy też ruiny fabryki benzyny syntetycznej. To również 5 tras po Policach prowadzących do prawie każdego zakątka miasta. Dodaliśmy opisy znanego geografa, krajoznawcy i turysty Pana Olgierda Wacławika, ukazujący przebiegi (niestety)nieoznakowanych tras miejskich - link. Ponadto Police posiadają świetną ścieżkę zdrowia, która łączy sport, rekreację, turystykę i rekreację pod nazwą Zielona Ścieżka Zdrowia. Na tej trasie ustawiono wiaty, ławki, miejsca piknikowe, tablice edukacyjne i przyrządy do rekreacji. Kolejną bardzo ciekawą propozycją Polic i "Skarbu" jest ścieżka turystyczna prowadząca ruinami HYDRIEWERKE PŐLITZ AG. Można zwiedzić ją z przewodnikami a niewątpliwą ciekawostką jest to, że jest dużym zimowiskiem nietoperzy. Nic tylko korzystać przebywając w Policach.

Szlak Policki
Szlaki piesze żółte
Kolejny szlak pieszy Puszczy Wkrzańskiej. Tym razem wspólnie pokonamy Szlak Policki o długości prawie 11 kilometrów. Łączy on Bartoszewo z Policami. Po drodze kilka ciekawych obiektów. Oczywiście można go pokonać  rowerem lub uprawiając nordic walking. Jednak tutaj kilka miejscowych utrudnień na drogach. Zapraszamy do zapoznania się z opisem i ruszenia na szlakokażdej porze roku.
Szlak Nadodrzański i R-10
KOMUNIKATY SZLAKOWE

W dalszym ciągu nie zostały zmienione i od nowa wymalowane (oznaczone) przebiegi tych dwóch szlaków - czerwony pieszy ZP-1076 i międzynarodowy R-10. W wyniku budowy drogi szybkiego ruchu S-3 i węzła z autostradą A-6, niestety fizycznej zmianie uległ przebieg szlaków. Jeśli ktoś planuje poruszanie się tymi szlakami, proponujemy rozpocząć wędrówkę lub dojść do Radziszewa i drogą w kierunku Gardna dołączyć do szlaku (w okolicy leśniczówki). 

Puszcza Wkrzańska
Szlaki piesze zielone
Rozpoczęliśmy opisywanie szlaków Puszczy Wkrzańskiej. Obecnie przedstawiamy pierwszy ze szlaków - Szlak Ornitologów.  Jest to dość łatwy szlak, idealny na weekendowy spacer lub przejażdzkę rowerem. W opcji przedłużenie do Trzebieży lub Zalesia i rezerwatu "Świdwie".  Polecamy każdemu początkującemu turyście. Zapraszamy do zapoznania się z opisem .
Szlak Warnowski
Szlaki piesze czarne
Prezentujemy jeden z najkrótszych szlaków pieszych w naszym regionie. Jest to szlak łącznikowy ZP-1005-s "Warnowski". Umożliwia nam skrócenie wędrówki lub zmianę punktu startowego wycieczki. W Warnowie znajduje się stacja PKP linii Szczecin-Świnoujście, przez co stanowi  doskonały punkt wypadowy. Zapraszamy do zapoznania się z opisem .
Okragła liczba
Wiadomości ogólne o szlakach

Od roku wprowadzam dane o szlakach do naszego serwisu. Co rocznie również zmienia się wizja i styl opisywania szlaków. Od schematów nasz serwis rozwinął się do opisów. Dzisiaj wprowadziłem 100 artykuł w naszej bazie szlaków. Kolejne kilkaset szlaków w województwie czeka na upublicznienie i mam nadzieję, że osiągniemy jako Wiking nasz plan - WPROWADZENIE 90% ISTNIEJĄCYCH SZLAKÓW TURYSTYCZNYCH ZACHODNIOPOMORSKIEGO. W tym miejscu serdecznie dziękuję Urzędowi Marszałkowskiemu Województwa Zachodniopomorskiego za dofinansowanie naszych działań i powstania tej bazy turystycznej, jak i całemu zespołowi osób pracujących w terenie i przy opisach - Marcin Gajewski, Marcin Kaczyński, Marek Zbiorczyk, Wojciech Kostecki (2009) i sobie Robertowi Filipskiemu ogarniającego wszystkie prace i umieszczającego w serwisie od początku jego istnienia.

"Wiking" liczy również na Was, szczególnie przy ścieżkach spacerowych, ścieżkach edukacyjnych i lokalnych szlakach, których nie ma w ogólnopolskich spisach. Zapraszam do umieszczania lub wysyłania do mnie informacji o nich.

Jeśli Gmina, Leśnictwo itp.. zauważyło błędy lub chce zareklamować swoje szlaki również zapraszam do współpracy. Pozdrawiam Robert Filipski - Administrator.

Szlaki w Wisełce
Szlaki piesze czarne
 Przedstawiamy dwa krótkie szlaki dojściowe w Wisełce. Jesli zawitasz do tej miejscowości, warto również pospacerować ścieżką dydaktyczną "Zatorek".  Zapraszamy do zapoznania się z  opisem ZP-1003 oraz opisem-ZP-1004 . Szlak czeka na odkrycie  i na Was.
Wyspa Wolin
Szlaki piesze czarne
Podajemy schemat wraz z krótkm opisem szlaku pieszego czarnego "Przez Kawczą Górę". Spacerując promenadą   zapraszamy do wejścia na ten punkt widokowy. Trasa jest krótka i możemy ją połączyć z dojściem do Pokazowego Rezerwatu Żubrów i wrócić do Międzyzdrojów szlakiem zielonym.  Zapraszamy do zapoznania się z  opisem. Szlak czeka na odkrycie  i na Was.
Szlak historyczny Pobierowo-Pogorzelica
Szlaki i ścieżki dydaktyczne
Kolejny szlak pieszy w naszym serwisie. Tym razem prezentujemy Szlak Historyczny Pobrzeża Rewalskiego  o długości ponad 24 km. Poprowadzi nas po gminie Rewal, ukazując obiekty zabytkowe jak i wszystkie miejscowości  i ciekawe miejsca na szlaku. Szlak jestwytyczony przez gminę (Muzeum) i nie jest ujęty obecnie w spisie PTTK.  Odkryliśmy go podczas inwentaryzacji szlaków. Polecamy go  do spacerów podczas wypoczynku nad morzem. MOżna go pokonać również w ciągu dnia rowerem i dobrze nadaje się donordic walking-u. Ma kilka odcinków plażowychco umili nam całodniową wycieczkę. W każdej chwili możemy też skrócić trasę komunikacją autobusową lub koleją wąskotorową. Zapraszamy do zapoznania się z  opisem. Szlak czeka na odkrycie  i na Was.
BIBLIOGRAFIA I ŹRÓDŁA

Przygotowując opisy szlaków, schematy oraz artykuły oparliśmy się na następujących materiałach i źródłach:

  1. Wolna Encyklopedia "WIKIPEDIA" na podstawie licencji Creative Commons: uznanie autorstwa, na tych samych warunkach, z możliwością obowiązywania dodatkowych ograniczeń.
  2. Darmowa Mapa Polski dla GPS GARMIN - UMP-pcPl - www.ump.waw.pl, na podstawie licencji Creative CommonsUznanie autorstwa na tych samych warunkach 2.0 (CC-BY-SA 2.0). Szczegóły.
  3. Wolna Wikimapa Świata "OpenStreetMap" na podstawie licencji Open Data Commons Open Database License: uznanie autorstwa, na tych samych warunkach, z możliwością obowiązywania dodatkowych ograniczeń.
  4. Darmowa Mapa Polski dla GPS GARMIN - UMP-pcPl - www.ump.waw.pl, na podstawie licencji Creative Commons: uznanie autorstwa, na tych samych warunkach, z możliwością obowiązywania dodatkowych ograniczeń.
  5. Opracowania informacyjne i promocyjne oraz strony internetowe gmin Województwa Zachodniopomorskiego
  6. Mapy wydawnictwa turystycznego "Plan" - "Wyspa Wolin", "Pobrzeże Bałtyku" oraz inne mapy rejonu Pomorza Zachodniego i Środkowego
  7. Mapy wydawnictwa "Expressmap" Polska - "Okolice Szczecina", "Okolice Kołobrzegu" w skali 1:50 000
  8. Mapy wydawnictwa "EKOMAP" w Świdwinie - www.ekomap.pl
  9. Strona Pani Beaty Zbonikowskiej "Architektura Pomorza - www.westernpomerania.com.pl/
  10. Opracowania własne, ślady GPS, zdjęcia, inwentaryzacja szlaków i miejscowości.
Jeśli znalazłeś swoje zdjęcie, opracowanie itp.. a nie wyrażasz zgody na jego publikację, lub chcesz umieścić ją w stopce redakcyjnej lub w konkretnym artykule, poinformuj nas niezwłocznie poprzez zakładkę - kontakt.
O ADMINISTRATORZE SERWISU
Table 'wiking_szlaki.fusion_sitemapxml' doesn't existTable 'wiking_szlaki.fusion_sitemapxml_customlinks' doesn't exist