Przetłumacz stronę

Nawigacja
OFERTA ZNAKARSKA
TURYSTYKA = SZLAKI ?
KONCEPCJA SZLAKU
PROJEKT SZLAKU
UZGODNIENIA
OZNAKOWANIE
INFORMACJA
CENNIK PRAC
REALIZACJE
NASZA KADRA

NASZ SERWIS
NASZA ODZNAKA
WYSZUKIWARKA
Regulamin serwisu
Historia i misja
O Autorach
Dołącz do nas
Partnerzy i wsparcie
Darowizna
Kontakt z serwisem
Dane teleadresowe
Turystyczne linki

NASZE SZLAKI
OGÓLNY SPIS SZLAKÓW
FORUM DYSKUSYJNE
Pobieralnia plików
Galeria zdjęć
Oznaczenia szlaków
Co to jest szlak
Historia szlaków

SZLAKI PIESZE
Szlaki piesze krajowe
Szlaki nordic walking
Szlaki spacerowe
Szlaki tematyczne
Szlaki miejskie

SZLAKI ROWEROWE
Szlaki krajowe
Inne szlaki

MIĘDZYNARODOWE
Szlaki piesze
Szlaki rowerowe
Droga Św Jakuba
Inne

INNE SZLAKI I TRASY
Szlaki wodne
Szlaki konne
Trasy rowerowy
Trasy motorowe
Trasy biegowe
Trasy narciarskie
Trasy rekreacyjne

ARTYKUŁY TURYSTYCZNE
Ciekawe obiekty
Nasze wyprawy
Inne
Informacja Turystyczna
ZACHODNIOPOMORSKIENajlepsze mapy GPS do Garminów

Ostatnie artykuły
ODZNAKA TURYSTYCZNA ...
P-N-ZGL-130, niebies...
R-N-ZSW/ZKA-013 nieb...
P-N-ZSW/ZKA-108 (PTT...
P-S-ZKA-129, czarny ...
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Aktualnie online
Gości online: 1

Użytkowników online: 0

Łącznie użytkowników: 219
Najnowszy użytkownik: Andrzejpa
Polecane
INTERNETOWY SKLEP TURYSTYCZNY

Szukasz sprzętu turystycznego w dobrej cenie ? Zapraszamy do naszej Składnicy Turystycznej. W ofercie wszystko co potrzebne na wypad, biwak, wycieczkę .... Oferujemy sprzęt renomowanych marek outdoor-owych od sprzętu kuchennego, poprzez biwakowy, po liofilizaty. Sprzedajemy między innymi następujące marki; Optimus, Rockland, GSIOUTDOOR, Moraknive, Meteor, Kingcamp, Easycamp, Campingaz i inne.

Sklep turystyczny "SkładnicaTurystyczna.pl"

WYSZUKIWARKA SZLAKÓW W SERWISIE
Wpisz nazwę, ID, miejscowość i znajdź interesujący Ciebie szlak w naszym serwisie.


Zachodni Szlak Łącznikowy
Szlaki rowerowe czarne
Zachodni Szlak Łącznikowy jest szlakiem liniowym oznaczonym kolorem czarnym, który łączy Pobierowo z Pustkowem w Gminie Rewal. Całe mnóstwo szlaków przebiegających przez oby dwie miejscowości uatrakcyjnia nam aktywny wypoczynek. Nic tylko wsiąść na rower i poznać gminę Rewal. Zapraszamy do zapoznania się z opisem .
Piechotką dookoła Liwiej Łuży
Szlaki piesze zielone
Tym razem troszkę dłuższa wersja wędrówki dookoła jeziora Liwia Łuża. Proponujemy miejscami troszkę dziki a miejscami bardzo łatwy szlak pieszy. A na trasie atrakcje - Muzeum Rybołóstwa w Niechorzy, automatyczne wrota na Liwce ... . Zapraszamy do zapoznania się z  opisem i wycieczki do okoła rezerwatu przyrody na jez. Liwia Łuża.
Dookoła Liwiej Łuży
Szlaki rowerowe zielone
Pogorzelica  i Niechorze to znane miejscowości polskiego wybrzeża oraz wielka ilość znakowanych szlaków turystycznych. Zapraszamy do zapoznania się z  opisem i wycieczki do okoła rezerwatu przyrodu na jez. Liwia Łuża.
Szlak rowerowy "Leśnym Duktem" - 6,5 km
Szlaki rowerowe żółte
Kolejny szlak rowerowy dodany z atlasu rowerowego Gminy Rewal. Jest to szlak rekreacyjny, krótki i doskonały również na spacer czy norrdic walking. Nic tylko zapoznać się z opisem i śmiało powędrować na szlak. Atrakcją jest możliwość swobodnego zjazdu (zejścia) na plażę. Miłych wrażeń
Szlak rowerowy "Rewalska Kraina Słońca"
Szlaki rowerowe żółte
Pierwszy szlak rowerowy w bazie znakowanych szlaków turystycznych. Tym razem zapraszamy do Gminy Rewal. Świentie ozaczone szlaki czekają na Ciebie. Miłośnicy turystyki pieszej czy też nordi walkign tez mile widziani. Kliknij w  opis , i wędruj razem znami. Do zobaczenia na szlaku.
Nowy szlak w bazie - ZP-1021-n "Szlak Pobrzeża Rewalskiego"
Szlaki piesze niebieskie
Kolejny szlak naszej inwentaryzacji umieszczony na stronie. Tym razem jest to szlak koloru niebieskiego - pieszy Pobierowo PKS - Trzęsacz ruiny kościoła. Zapraszamy do pokonywania szlaku zarówno pieszo jak i rowerem czy NW. Na jednym zo dcinków niestety dość długi odcinek starą drogą polną ale mimo to do przejscia lub przejechania przez zapaleńców. Schemat i opis techniczny czeka na Ciebie -  opis .
Szczecińska Karta Turystyczna

Szczecińska karta turystyczna wraz z Miejskim Szlakiem Turystycznym może stać się kolejną atrakcyjną zachętą do aktywnego zwiedzania naszego miasta. Zapewnia zwiedzającym zniżki w niektórych instytucjach kulturalnych, restauracjach itp.. Karta upoważnia także do bezpłatnych przejazdów komunikacją miejską. Do nabycia jest w dwóch wersjach: dobowej w cenie 15 złotych, oraz 3-dniowej, 25 złotych. Można się w nią zaopatrzyć w Centrum Informacji Turystycznej przy Al. Niepodległości 1a oraz w Centrum Informacji Kulturalnej i Turystycznej, ul. Korsarzy 34 (Zamek Książąt Pomorskich). Więcej inofrmacji na www.szczecin.eu .


Nowy szlak w bazie - ZP-1001 zielony
Szlaki piesze zielone
Witamy. Wstawiamy kolejny szlak wraz z schematem jego przebiegu. Tym razem umieszczamy możemy zapoznać się z ZP-1001, szlakiem leśnym przez Pojezierze Warnowsko - Kołczewskie. Na trasie kilka sporych atrakcji w tym zagroda żubrów, grodzisko, żywotnik olbrzymi, jeziora .... Sporo ciekawych miejsc, zaś sam szlak z możliwościami skrócenia. Na sporej długości pokrywa się z Międzynarodowym rowerowym R-10. Zapraszamy do marszruty i oczywiście do zapoznania się z opisem.
Szlak turystyczny z funduszami unijnymi w tle
Wiadomości ogólne o szlakach
Ministerstwo Rozwoju Regionalnego ogłosiło konkurs na szlak turystyczny, który przebiega w sąsiedztwie inwestycji finansowanych ze środków unijnych. Wystarczy opisać szlak (pieszy, rowerowy, kajakowy lub samochodowy) i dołączyć ilustracje inwestycji. W pobliżu Szczecina na pewno nie brakuje takich miejsc.

Pracę stanowi wypracowanie(objętość dowolna) – opis szlaku turystycznego (pieszego, rowerowego, kajakowego, samochodowego), wyznaczonego samodzielnie przez uczestnika konkursu. W opisie należy przedstawić co najmniej trzy inwestycje (im więcej, tym lepiej – każda dodatkowa będzie premiowana), które były finansowane z funduszy unijnych. Listę inwestycji można znaleźć na stronach:

www.funduszeeuropejskie.gov.pl
www.funduszestrukturalne.gov.pl
www.mapadotacji.gov.pl


Punktem naszej trasy może być wyremontowany zabytek, odnowiony kościół, oczyszczalnia ścieków czy szkoła – ważne, by inwestycja miała pozytywny wpływ na życie mieszkańców. Wycieczka powinna być opisana w taki sposób, aby osoba zainteresowana mogła się udać w taką samą wyprawę, jak autor pracy konkursowej. Ilustracja do opisu wycieczki może być dowolna forma artystyczna: zdjęcia, rysunki, obrazy itp. Prace należy wysyłać do 15 listopada. Szczegóły konkursu oraz adres korespondencyjny można znaleźć na stronie www.funduszeeuropejskie.gov.pl/dzialaniapromocyjne. Nagrody za I, II i III miejsce to odpowiednio 3 tys., 2 tys. i tysiąc złotych oraz zestawy turystyczne.
BIBLIOGRAFIA I ŹRÓDŁA

Przygotowując opisy szlaków, schematy oraz artykuły oparliśmy się na następujących materiałach i źródłach:

  1. Wolna Encyklopedia "WIKIPEDIA" na podstawie licencji Creative Commons: uznanie autorstwa, na tych samych warunkach, z możliwością obowiązywania dodatkowych ograniczeń.
  2. Darmowa Mapa Polski dla GPS GARMIN - UMP-pcPl - www.ump.waw.pl, na podstawie licencji Creative CommonsUznanie autorstwa na tych samych warunkach 2.0 (CC-BY-SA 2.0). Szczegóły.
  3. Wolna Wikimapa Świata "OpenStreetMap" na podstawie licencji Open Data Commons Open Database License: uznanie autorstwa, na tych samych warunkach, z możliwością obowiązywania dodatkowych ograniczeń.
  4. Darmowa Mapa Polski dla GPS GARMIN - UMP-pcPl - www.ump.waw.pl, na podstawie licencji Creative Commons: uznanie autorstwa, na tych samych warunkach, z możliwością obowiązywania dodatkowych ograniczeń.
  5. Opracowania informacyjne i promocyjne oraz strony internetowe gmin Województwa Zachodniopomorskiego
  6. Mapy wydawnictwa turystycznego "Plan" - "Wyspa Wolin", "Pobrzeże Bałtyku" oraz inne mapy rejonu Pomorza Zachodniego i Środkowego
  7. Mapy wydawnictwa "Expressmap" Polska - "Okolice Szczecina", "Okolice Kołobrzegu" w skali 1:50 000
  8. Mapy wydawnictwa "EKOMAP" w Świdwinie - www.ekomap.pl
  9. Strona Pani Beaty Zbonikowskiej "Architektura Pomorza - www.westernpomerania.com.pl/
  10. Opracowania własne, ślady GPS, zdjęcia, inwentaryzacja szlaków i miejscowości.
Jeśli znalazłeś swoje zdjęcie, opracowanie itp.. a nie wyrażasz zgody na jego publikację, lub chcesz umieścić ją w stopce redakcyjnej lub w konkretnym artykule, poinformuj nas niezwłocznie poprzez zakładkę - kontakt.
O ADMINISTRATORZE SERWISU
Table 'wiking_szlaki.fusion_sitemapxml' doesn't existTable 'wiking_szlaki.fusion_sitemapxml_customlinks' doesn't exist