Przetłumacz stronę

Nawigacja
OFERTA ZNAKARSKA
TURYSTYKA = SZLAKI ?
KONCEPCJA SZLAKU
PROJEKT SZLAKU
UZGODNIENIA
OZNAKOWANIE
INFORMACJA
CENNIK PRAC
REALIZACJE
NASZA KADRA

NASZ SERWIS
NASZA ODZNAKA
WYSZUKIWARKA
Regulamin serwisu
Historia i misja
O Autorach
Dołącz do nas
Partnerzy i wsparcie
Darowizna
Kontakt z serwisem
Dane teleadresowe
Turystyczne linki

NASZE SZLAKI
OGÓLNY SPIS SZLAKÓW
FORUM DYSKUSYJNE
Pobieralnia plików
Galeria zdjęć
Oznaczenia szlaków
Co to jest szlak
Historia szlaków

SZLAKI PIESZE
Szlaki piesze krajowe
Szlaki nordic walking
Szlaki spacerowe
Szlaki tematyczne
Szlaki miejskie

SZLAKI ROWEROWE
Szlaki krajowe
Inne szlaki

MIĘDZYNARODOWE
Szlaki piesze
Szlaki rowerowe
Droga Św Jakuba
Inne

INNE SZLAKI I TRASY
Szlaki wodne
Szlaki konne
Trasy rowerowy
Trasy motorowe
Trasy biegowe
Trasy narciarskie
Trasy rekreacyjne

ARTYKUŁY TURYSTYCZNE
Ciekawe obiekty
Nasze wyprawy
Inne
Informacja Turystyczna
ZACHODNIOPOMORSKIENajlepsze mapy GPS do Garminów

Ostatnie artykuły
ODZNAKA TURYSTYCZNA ...
P-N-ZGL-130, niebies...
R-N-ZSW/ZKA-013 nieb...
P-N-ZSW/ZKA-108 (PTT...
P-S-ZKA-129, czarny ...
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Aktualnie online
Gości online: 3

Użytkowników online: 0

Łącznie użytkowników: 219
Najnowszy użytkownik: Andrzejpa
Polecane
INTERNETOWY SKLEP TURYSTYCZNY

Szukasz sprzętu turystycznego w dobrej cenie ? Zapraszamy do naszej Składnicy Turystycznej. W ofercie wszystko co potrzebne na wypad, biwak, wycieczkę .... Oferujemy sprzęt renomowanych marek outdoor-owych od sprzętu kuchennego, poprzez biwakowy, po liofilizaty. Sprzedajemy między innymi następujące marki; Optimus, Rockland, GSIOUTDOOR, Moraknive, Meteor, Kingcamp, Easycamp, Campingaz i inne.

Sklep turystyczny "SkładnicaTurystyczna.pl"

WYSZUKIWARKA SZLAKÓW W SERWISIE
Wpisz nazwę, ID, miejscowość i znajdź interesujący Ciebie szlak w naszym serwisie.


RENOWACJA 2018
Święty Jakub

Od 21 maja 2018 roku, do 18 sierpnia 2018 roku, prowadzona byla renowacja Pomorskiej Drogi Świętego Jakuba. Renowacja objęła nitkę główną na odcinku Pałowo-Sławno-Darłowo-Sianów-Koszalin oraz całą nitkę Polanowską. Razem blisko 190km oraz 620 znaków. Mamy nadzieję, że prace pozwolą na jeszcze bezpieczniejsze pielgrzymowanie po naszym Szlaku Jakubowym.Prace zrealizowano na zlecenie Województwa Zachodniopomorskiego.

Można również pobrać pliki GPS - pobierz . Zawierają przebiegi szlaku poddanego renowacji w 2018 roku - nitka Polanowska i nitka główna.

ZMIANA PRZEBIEGU - GMINA MIROSŁAWIEC
Szlaki piesze czarne

W wyniku porządkowania sieci szlaków na terenie Gminy Mirosławiec, uległ zmianie przebieg P-S-ZWA/ZDR-088 (PTTK ZP-1132s), czarny, NAKIELNO PKS - WIERZCHOWO PKS, 46,0 km .

Zlikwidowano przebieg wzdłuż jeziora Głębokie (rezerwat przyrody i planu ochrony). Obecnie szlak przechodzi przez Piecnik. Przy szkole skręca w prawo, dochodzi do krajówki i dalej drogą asfaltową (powiatowa), dochodzi do starego przebiegu przy. jeziorze Bytyń.

ZMIANA PRZEBIEGU - GMINA MIROSŁAWIEC
Szlaki piesze niebieskie

W wyniku porządkowania sieci szlaków na terenie Gminy Mirosławiec, uległ zmianie przebieg  P-N-ZWA-083 (PTTK ZP-1127n), niebieski, MIROSŁAWIEC PKS - MIROSŁAWIEC PKS, 44,0 km .

1. Skrócono przebieg szlaku w Mirosławcu, omijając odcinek przy dawnym Dworcu PKP i wzdłuż torów. W tej chwili szlak prowadzi ulicami: Sprzymierzonych - Plac Wolności - DK10 - Parkowa - Orla.

2. Zmieniono przebieg szlaku Na odcinku pomiędzy Jezioro Orle Wielkie - droga powiatowa do Orla. Od jeziora Orle Wielkie szlak prowadzi obecnie do Łowicza Wałeckiego (boczna droga na sporym odcinku nie do przejścia). W Łowiczu Wałecki skręca w drogę na północny wschód i wraca do pierwotnego przebiegu szlaku. Dzięki tej zmianie mamy drogi do przejścia.

SZLAKI MIROSŁAWIEC 2018 - ZAKOŃCZENIE PRAC
Wiadomości ogólne o szlakach

15 maja 2018 roku, Gmina i Miasto Mirosławiec oraz Nadleśnictwo Mirosławiec, odebrały od nas prace znakarskie na swoim terenie. Odnowiono 3 szlaki rowerowe i cztery szlaki piesze, więc jest po czym wędrować. W załączeniu paczka z plikami .gpx, .gdb, .kml, .kmz - pobierz.

RENOWACJA SZLAKÓW MIROSŁAWIEC
Wiadomości ogólne o szlakach

Wspólne działania Miasta i Gminy Mirosławiec oraz Nadleśnictwa Mirosławiec, poskutkowały renowacją pieszych i rowerowych szlaków turystycznych. Nie są to wszystkie szlaki, ale najważniejsze. Doszlo też do uporządkowania sieci szlaków. Prace renowacyjne potrwają do 15 maja 2018 roku. Zostaną odnowione:

 1. Zielony Szlak Rowerowy,  Drzewoszewo - Piecnik - Mirosławiec Górny - Orle - węzeł ze szlakiem czerwonym "Kaliskie Lasy".
 2. Czerwony Szlak Rowerowy "Mirosławieckie Lasy" (pętla) 22km
 3. Niebieski Szlak Pieszy, Mirosławiec - Toporzyk - Mirosławiec Gorny - Orle - j. Kosiakowo - Mirosławiec 31,3km (tutaj zmiana przebiegu na terenie miasta)
 4. Zielony Szlak Pieszy, Nakielno - Próchnowo na terenie Gminy Miroslawiec
 5. Czarny Szlak Pieszy, Wierzchowo - Nakielno na terenie Gminy Mirosławiec
 6. Zielony Szlak Pieszy, pętla zielony Mirosławiec muzeum - Mirosławiec muzeum. W związku ze wspólnym przebiegiem z wieloma szlakami, w ramach uporządkowania sieci szlaków, renowacji poddajemy jedynie odcinek Łowicz Wałecki - Jez. Kosiakowo. Pozostała część jest dostatecznie oznakowana i pozostaje w terenie z powodu wielu wydanych map. Przez nastepne lata mapy będą aktualizowane i ostatecznie pozostała część szlaku ulegnie kasacji.
 7. Żóty Szlak Rowerowy "Żubrów", parking Leśny ok. Hanek - Toporzyk

Jak widać będzie po czym wędrować. Ostateczne kilometrówki powstaną po zakończeniu renowacji szlaków.

SZLAK FORTYFIKACJI W ŚWINOUJŚCIU

Zdjęcie użytkownika Szlaki Zachodniopomorskie.Sezon kajakowy zakończony, więc ruszyliśmy z nowym projektem w naszym ulubionym Świnoujściu - renowacja Szlaku Fortyfikacji Twierdzy Świnoujście. Nowe oznakowanie, kilka słupków i prawidłowe oznakowanie newralgicznego wejścia w lasek z baterią, w okolicach rurociągu - wreszcie ludziska nie będą błądzić ścieżynkami :) Dodatkowo, jako że wreszcie Gazo Port udostępnił drogę pod gazociągiem, oznakowane będzie dojście odnogi szlaku do baterii leśnej Forst (tutaj mamy nadzieję, że oczyszczona będzie z wiatrołomów droga dojściowa, gdyż przez lata, ten odcinek szlaku był po prostu zamknięty). Nowością jest przedłużenie szlaku do Podziemnego Miasta - dotychczas kończył się na wieży baterii dowodzenia Goeben.

GMINA STEPNICA - ZAKOŃCZENIE PRAC
KOMUNIKATY SZLAKOWE

Jest tam niezmiernie miło poinformować, że 99% prac znakarskichna szlakach pieszych i rowerowych Gminy Stepnica, zostało zakończonych. Łącznie przybyło prawie 85km nowych szlaków w zachodniopomorskim. Jako, że trwa remont ulic w Stepnicy, kilkaset metrów szlaków rowerowych, zostanie oznakowanych zaraz po jego zaończeniu. W punkcie Informacji Turystycznej, dostępne będą też nowe mapy turystyczne Gminy Stepnica, które ułatwią Wam wędrówki.

Zapraszamy na szlak i wysyłanie ewentualnych uwag na naszego mejla biuro@szlaki-zachodniopomorskie.pl . Pliki GPS i nie tylko.

NOWE SZLAKI W STEPNICY
KOMUNIKATY SZLAKOWE

Początek kwietnia, stanął pod hasłem nowych szlaków pieszych i rowerowych na terenie Gminy Stepnica. Po ubiegłorocznych pracach projektowych, sieć znakowanych szlaków Pomorza Zachodniego, wzbogaci się o 84 kilometrych nowych tras.

Ważnym elementem zlecenia jest jego kompleksowość, co ukazuje Stepnicę w bardzo pozytywnym świetle. W ubiegłym roku przygotowano projekty nowych oraz dokumentację istniejących szlaków, wystąpiono o zgody i podpisano porozumienia, przygotowano materiały do nowej mapy turystycznej i przystąpiono do oznakowania szlaków. I tak już w połowie maja, będzie można wędrować po Ziemii Stepnickiej.

ZMIANA PRZEBIEGU SZLAKU !
Szlaki piesze niebieskie

Informujemy o zmianie na niebieskim szlaku pieszym ZP-108n Międzyzdroje - Dziwnówek (nasza baza szlaków P-N-ZSW/ZKA-108 - http://szlaki-zachodniopomorskie.pl/articles.php?article_id=80). W wyniku ustanowienia kilka lat temu ostoi zwierząt szlak zmienił znacząco swój przebieg pomiędzy Dargobądzem a Mokrzycą. Obecnie okrąża on tzw. Las na Zamku i nie dojdziemy już nim do pozostałości (mizernych) Zamku Żurawice i starego cmentarza w okolicy. Ale za to rekompensują nam to ładne panoramy na wschodniej części "Lasu na Zamku", które możemy podziwiać wędrując pieszo szlakiem. Zmiana dotyczy odcinków 6 i 7, naszego opisu.

BIBLIOGRAFIA I ŹRÓDŁA

Przygotowując opisy szlaków, schematy oraz artykuły oparliśmy się na następujących materiałach i źródłach:

 1. Wolna Encyklopedia "WIKIPEDIA" na podstawie licencji Creative Commons: uznanie autorstwa, na tych samych warunkach, z możliwością obowiązywania dodatkowych ograniczeń.
 2. Darmowa Mapa Polski dla GPS GARMIN - UMP-pcPl - www.ump.waw.pl, na podstawie licencji Creative CommonsUznanie autorstwa na tych samych warunkach 2.0 (CC-BY-SA 2.0). Szczegóły.
 3. Wolna Wikimapa Świata "OpenStreetMap" na podstawie licencji Open Data Commons Open Database License: uznanie autorstwa, na tych samych warunkach, z możliwością obowiązywania dodatkowych ograniczeń.
 4. Darmowa Mapa Polski dla GPS GARMIN - UMP-pcPl - www.ump.waw.pl, na podstawie licencji Creative Commons: uznanie autorstwa, na tych samych warunkach, z możliwością obowiązywania dodatkowych ograniczeń.
 5. Opracowania informacyjne i promocyjne oraz strony internetowe gmin Województwa Zachodniopomorskiego
 6. Mapy wydawnictwa turystycznego "Plan" - "Wyspa Wolin", "Pobrzeże Bałtyku" oraz inne mapy rejonu Pomorza Zachodniego i Środkowego
 7. Mapy wydawnictwa "Expressmap" Polska - "Okolice Szczecina", "Okolice Kołobrzegu" w skali 1:50 000
 8. Mapy wydawnictwa "EKOMAP" w Świdwinie - www.ekomap.pl
 9. Strona Pani Beaty Zbonikowskiej "Architektura Pomorza - www.westernpomerania.com.pl/
 10. Opracowania własne, ślady GPS, zdjęcia, inwentaryzacja szlaków i miejscowości.
Jeśli znalazłeś swoje zdjęcie, opracowanie itp.. a nie wyrażasz zgody na jego publikację, lub chcesz umieścić ją w stopce redakcyjnej lub w konkretnym artykule, poinformuj nas niezwłocznie poprzez zakładkę - kontakt.
O ADMINISTRATORZE SERWISU
Table 'wiking_szlaki.fusion_sitemapxml' doesn't existTable 'wiking_szlaki.fusion_sitemapxml_customlinks' doesn't exist