P-S-ZS/ZGR-053, szlak pieszy czarny, Szczecin Os. Bukowe - Bukowiec, 3,9km

Dostępność: duża ilość
Wysyłka w: 1 dzień roboczy
Dostawa: Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności sprawdź formy dostawy
Cena: 0,00 zł
bez kosztów dostawy
0.00
ilość szt.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni
Ocena: 0
Producent: Wiking
Kod produktu: P-S-ZS/ZGR-053

Opis


SPODOBAŁA CI SIĘ MOJA PRACA ?? SKORZYSTAŁEŚ Z MATERIAŁÓW ?? POSTAW MI KAWĘ - https://buycoffee.to/wiking-turystyka . Wspomóż utrzymanie domen, sklepu, serwera na dane ....

Kup kawę Wikingowi

Materiały zamieszczone lub zakupione w serwisie można wykorzystywać na ogólnych zasadach wynikających z prawa autorskiego i praw pokrewnych, w tym majątkowych - Regulamin korzystania z danych umieszczonych w serwisie .Jeśli chcesz umieścić widżet z mapką na swojej stronie, skontaktuj się z nami. Przygotujemy kod do wklejenia i wyślemy na mejla.


  1. NUMER SZLAKU W SERWISIE www.WedrujzNami.pl: P-S-ZS/ZGR-053
  2. NUMER SZLAKU WG PTTK: ZP-1066-s
  3. PRZEBIEG SZLAKU: Szczecin Osiedle Bukowe pętla - ul. Kolorowych Domów - Królewska Ścieżka - Głaz Grońskiego - Królewska Ścieżka - Głaz Serce (Młyński) - Królewska Ścieżka - Przełęcz Siodło Zielawy - Królewska Ścieżka - Bukowiec
  4. NAZWA SZLAKU: Szlak na Bukowiec
  5. POWIAT: Szczecin, Gryfino
  6. GMINA: Szczecin, Stare Czarnowo
  7. NAWIERZCHNIA: asfalt, chodnik, droga leśna
  8. KOLOR: czarny pasek, pomiędzy dwoma  białymi w poziomie
  9. ROK POWSTANIA: nieznany
  10. ROK OSTATNIEGO ODNAWIANIA: 2013
  11. ROK OSTATNIEGO MONITORINGU/POMIARU: 2019
  12. DŁUGOŚĆ:  3,9 km
  13. WAŻNE UWAGI: Szlak ma charakter liniowy. Na trasie węzły ze szlakami turystycznymi, umożliwiające różne warianty wędrówek. W 2019 roku oznakowanie na całej długości szlaku, oceniamy na dobre. Na drodze czasami troszkę błota.

SZLAK ZNAJDZIESZ NA NA NASZEJ MAPIE OGÓLNEJ ZNAKOWANYCH SZLAKÓW TURYSTYCZNYCH (zawsze aktualizowana pełna mapa)



Jeśli znasz szlak, a nie ma go w naszym rejestrze, prosimy o przesłanie pliku .gpx oraz kilku słów o szlaku, zdjęć, abyśmy stworzyli jego wizytówkę. A jak masz czas, zapraszamy do stworzenia opisu szlaku, według naszego systemu. Szlaki są dla wszystkich i musimy je promować wspólnie.

POWIĄZANE SZLAKI I MAPY: aby sprawdzić z jakimi szlakami turystycznymi, krzyżujemy naszą wędrówkę, kliknij w zakładkę "produkty powiązane". Znajdziesz tam również mapy, na których znajduje się szlak, a mamy je w sprzedaży. Zakładka w ciągłej rozbudowie, w miarę wprowadzania szlaków i wydawnictw do bazy.


CHARAKTERYSTYKA SZLAKU

Szlak Górski "Na Bukowiec" - czarny znakowany szlak turystyczny w województwie zachodniopomorskim o charakterze podmiejskim, na terenie Szczecińskiego Parku Krajobrazowego "Puszcza Bukowa". Jest to krótki szlak spacerowy prowadzący na najwyższy szczyt wzniesień bukowych - Bukowiec. Węzły z innymi szlakami turystycznymi umożliwiają różne warianty wędrówek. Szlak idealnie nadaje się do spacerów rodzinnych.  

Szlak na Bukowiec, wraz z czerwonym szlakiem pieszym Przez Słupi Głaz im. W. Lipniackiego, rozpoczyna/kończy bieg, nieopodal pętli autobusowej na szczecińskim osiedlu Bukowe. Ruszamy chodnikiem wzdłuż ulicy Kolorowych Domów. Dochodzimy do schroniska młodzieżowego przy Szkole Podstawowej nr 74. W prawo odchodzi szlak czerwony. Skręcamy w lewo i drogą leśną wzdłuż ogrodzenia dochodzimy do autostrady. Przechodzimy pod wiaduktem i wkraczamy w Puszczę Bukową. Wędrując pod górkę Królewską Ścieżką, dochodzimy do węzła z niebieskim szlakiem pieszym im. S. Grońskiego (Szczecin Zdroje - Szczecin Zdunowo). Stąd widzimy już wielki głaz - pomnik, z pamiątkową tablicą poświęconą Stanisławowi Grońskiemu. Wędrujemy za znakami szlaku malowniczymi wzniesieniami Puszczy BUkowej, wzdłuż wschodniej granicy rezerwatu przyrody "Bukowe - Zdroje". Dochodzimy do Głazu Serce. Mijamy pomnikowe drzewo i schodzimy do przełęczy Siodło Zielawy. Tutaj węzeł z czerwonym szlakiem Przez Słupi Głaz (Szczecin Bukowe - Brama Czwójdzińskiego). Wkoło nas strome zbocza sięgające ok. 30 m wysokości względnej. Idziemy dalej na południe. Tuż przed końcem szlaku, węzeł z czerwonym Szlakiem Nadodrzańskim (Szczecin Żydowce - Mieszkowice). I kończymy wędrówkę nieopodal dostrzegalni Nadleśnictwa Gryfino. I oczywiście najwyższe w Puszczy Bukowej wzniesienie - BUKOWIEC 148,3 m.n.p.m..

I gdzie dalej wędrujemy ? Wszystko zależy od naszych sił i możliwości. Możemy cofnąć się do wcześniejszych węzłów szlaków i wrócić do Szczecina (Żydowce, Bukowe). Możemy również powędrować szlakiem Przez Słupi Głaz , do Bramy Czwójdzińskiego i dalej szlakami zielonym lub żółtym do Klęskowa. Możliwości jest wiele i warto zaopatrzyć się w mapę Puszczy Bukowej.


NA SZLAKU

Głaz Grońskiego (Kamień Stanisława Grońskiego) – pomnik przyrody, w województwie zachodniopomorskim, w powiecie gryfińskim, w gminie Stare Czarnowo, na obszarze Szczecińskiego Parku Krajobrazowego „Puszcza Bukowa”. Zalega na niewielkim wywyższeniu terenu, po południowej stronie Drogi Grońskiego. Głaz narzutowy, gnejs szaroróżowy, średnioziarnisty, blok odspojony z widocznym otworem do założenia ładunku wybuchowego. Obwód głazu 12,3 m, wysokość ponad powierzchnię ziemi 1,4 m. Głaz do 1957 zwany był Kamieniem Świętochowskiego (taką nazwę znajdziemy na większości starszych map topograficznych), lub Bolkowym Głazem (-Kamieniem), na cześć Bolesława Krzywoustego. 23 sierpnia 1959 PTTK umieściło na głazie marmurową płytę pamiątkową poświęconą Stanisławowi Grońskiemu, w 1976 zmieniono ją na metalową, z napisem: Pamięci Stanisława Grońskiego, czołowego taternika polskiego, Pioniera turystyki Ziemi Szczecińskiej. Zginął w masywie Mont Blanc w sierpniu 1957 roku. W pobliżu głazu, przebiegają dwa szlaki piesze; niebieski im. St. Grońskiego (Szczecin Zdroje - Szczecin Zdunowo) oraz czarny Górski na Bukowiec (Szczecin Bukowe- Bukowiec).

Rezerwat przyrody Bukowe Zdroje im. Profesora Tadeusza Dominika – rezerwat leśny o powierzchni 221,28 ha, utworzony 30 maja 1956, w województwie zachodniopomorskim, w północno-zachodniej części Szczecińskiego Parku Krajobrazowego „Puszcza Bukowa”, graniczącego poprzez autostradę A6 od zachodu z Podjuchami i od północy z osiedlem Bukowym. Rezerwat nazwany został na cześć szczecińskiego mykologa – prof Tadeusza Dominika. Jest to największy rezerwat w Puszczy Bukowej. Celem ochrony jest zachowanie ze względów przyrodniczych, naukowych i dydaktycznych cech i procesów naturalnych dla wyróżniającego się dużymi walorami biocenotycznymi oraz estetycznymi kompleksu buczyn, łęgów i olsów, kształtującego się w warunkach dużego urozmaicenia rzeźby terenu i warunków siedliskowych. Na terenie rezerwatu 31 pomników przyrody: 27 dębów o obwodach 170-390 cm, 3 buki (170-230 cm obw.) oraz głaz narzutowy Szwedzki Kamień. Przez rezerwat prowadzi wiele pieszych szlaków turystycznych.

Głaz Serce (Młyński), znajduje się w północno-środkowej części Szczecińskiego Parku Krajobrazowego Puszcza Bukowa. Leży na terenie gminy Stare Czarnowo, w powiecie gryfińskim. Zalega po zachodniej stronie Królewskiej Ścieżki. Położony jest ok. 500 m na północ od przełęczy Siodło Zielawy. Głaz Serce, zwany jest również Młyńskim Kamieniem lub Młyńskim Kołem. Wszystkie te nazwy nawiązują do kształtu. Jest to bowiem płaski blok granitu, który przypomina obie te rzeczy (serce i kamień młyński). Tak jak wiele głazów narzutowych w Puszczy Bukowej i ten ma imponujące rozmiary. Jego obwód mierzy 14,5 m i ma 1,5 m wysokości. Szerokość mierzona w kierunku wschód-zachód to 4,5 m, zaś długość w kierunku północ-południe 4,2 m. Przy głazie prowadzi czarny szlak pieszy Górski na Bukowiec.

Bukowiec – najwyższe wzniesienie głównego grzbietu Wzgórz Bukowych i całego Pobrzeża Szczecińskiego, o wysokości 148,3 m n.p.m., położone w województwie zachodniopomorskim, w powiecie gryfińskim, w gminie Stare Czarnowo, na obszarze Szczecińskiego Parku Krajobrazowego „Puszcza Bukowa”. Wzgórze jest porośnięte starodrzewem bukowym, położone między przełęczami: Trzech Braci na zachodzie i Bukową na wschodzie. Wierzchołek płaski i rozległy, przecięty płytkim przekopem Drogi Kołowskiej. Na północy stromo opada ku dolinie Zielawy, a na południu ku dolinom Zięby i Wilkowisku. Na szczycie wieża stalowej konstrukcji, obserwacyjna ochrony przeciwpożarowej lasów, ustawiona w miejscu dawnej drewnianej, z początku XX w. oraz węzeł znakowanych szlaków turystycznych; czerwony Nadodrzański i czarny Górski na Bukowiec, który kończy/rozpoczyna tu swój bieg. 


SKALA TRUDNOŚCI PIESZA – 1
SKALA TRUDNOŚCI ROWER – 2
SKALA  TRUDNOŚCI NORDIC WALKING - 1

1 – łatwy bez utrudnień
2 – średni z miejscowymi utrudnieniami
3 – o utrudnionym przejściu/przejeździe


SPODOBAŁA CI SIĘ MOJA PRACA ?? SKORZYSTAŁEŚ Z MATERIAŁÓW ?? POSTAW MI KAWĘ - https://buycoffee.to/wiking-turystyka

Kup kawę Wikingowi

Na pewno zmotywuje mnie do dalszej pracy. Często również kawka mi pomoże przy tworzeniu nowych i aktualizacji dotychczasowych danych. Do zobaczenia na Szlaku. W sezonie jesienno-zimowo-wiosennym, zapraszam na wspólne "Wyprawy z Wikingiem", podczas których wędrujemy po szlakach Województwa Zachodniopomorskiego i nie tylko.

 


Masz pytania ? Zadzwoń 501036860 w godz. 10:00-18:00, lub napisz e-mail biuro@wedrujznami.pl  .


Koszty dostawy Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności

Kraj wysyłki:

Produkty powiązane

Opinie o produkcie (0)

Weryfikujemy, które opinie pochodzą od klientów, którzy kupili dany produkt. Po zatwierdzeniu wyświetlamy zarówno pozytywne, jak i negatywne opinie

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl